Break Dans Dersi

Puan:
Dansın adının break dance olmasının sebebi, hip hop müziğinin temel öğesi olan break beat’ e uyumlu bir şekilde hareket edilmesinden gelir.
Break Beat = Break Dans


Dünyada break dans tarihi ve doğuşu hakkında birçok hikâye dolaşmakta. Afrika Bambaata’ nın New York’ taki sokak kavgalarına son vermek, gençler arasında çıkan sorunlara bir çözüm bulmak için break dans’ ı ortaya çıkardığını söyleyenlere karşılık, Los Angeles’ten Sugarpop’ un bu dansı ortaya ilk kez çıkardığını söyleyenlerde bulunuyor.

Ortaya çıkış hikâyesi nasıl olursa olsun, break dans’ ın en büyük özelliği fiziğe, çevikliğe ve akrobasiye dayanan bir sokak dansı olmasıdır. Dansın asıl amacı rakiplerin aynı anda karşı karşıya gelerek tüm dans hünerlerini karşılıklı kapışma yoluyla ortaya koyarak çıkabilecek kavgalara son vermesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Breakdans'ı heryerde görebilirsiniz çünkü bir break dansçı (break boy - BBOY ya da break girl - BGIRL) heryerde dansın ateşini içinde taşıyan kişilerin dans figürlerini sergilemekten çekinmediği dans stilinden gelen bir yaşam tarzıdır.

İstanbul’da break dans dersi veren yer bulamıyorum diyenler için artık çok kolay imkanlarla break dansı profesyoneller ile birlikte öğrenebileceğiniz antremanlarımıza davet ediyoruz.
+ Yazının Devamını Göster
Break Dans
Haftasonu Programı
Pazar 18:00 - 20:00

Aylık Sadece 150 TL


i̇nternet sitemiz üzerinden yapacağınız ön kayıt tamamen ücretsi̇zdi̇r.
Ön kayıt için sizden daha sonra hiçbir ödeme talep edilmez.
Program ödemeleri stüdyomuza geldiğinizde ders başlangıcında nakit ve tam olarak yapılmaktadır.
Grup programları için 1 deneme dersi ücretlidir, programa dışarıdan izleyici kabul edilmemektedir.
Özel ders talepleriniz için stüdyo yetkililerimizle iletişime geçiniz.

Hemen Ara

Öğrenme zamanı sizin hedeflerinize bağlıdır. Eğer sosyal amaçlı öğrenmek istiyorsanız birkaç ay alacağınız eğitimle öğrenebilirsiniz. Fakat öğrenmenin sonu yoktur. Profesyonel dansçılar bile her gün yeni teknikler öğrenerek, danslarına yeni şeyler katmaktadır.

Sadece bol bol antreman yapmanız gerekli.

Biz de Danstudyo olarak, tam da sizin gibi hiç dans etmemiş veya biraz kendisi deneyimlemiş kişilere doğru eğitimi verip, kolaylıkla tüm figürleri öğrenmelirini sağlamak için break dans antremanları ve dersleri yapıyoruz.

Break Dans Kursu


Akşam Programı

Grup Programı


Ön kayıt tamamen ücretsizdir.

(*)Yıldızlı alanları eksiksiz doldurunuz.

İlginizi çekebilecek diğer dersler