Pictures
Videos
Danstudyo on Media
Contact
Danstüdyo Videos
.
Modern Dans Video Modern Dance Video
Modern dance is a dance form developed in the early 20th century. Although the term Modern dance has also been applied to a category of 20th Century ballroom dances, Modern dance as a term usually refers to 20th century concert dance. In the early 1900s European and American dancers started to rebel against the rigid constraints of Classical Ballet. Shedding the authoritarian controls surrounding classical ballet technique, costume, and shoes, these early modern dance pioneers focused on creative self-expression rather than on technical virtuosity.
   
Break Dance Video Break Dance Video
B-boying is a popular style of street dance that was created and developed as part of hip-hop culture among African Americans, and later on Latino youths in New York City.
The dance consists of four primary elements: toprock, downrock, power moves and freezes/suicides.
It is danced to both hip hop and other genres of music that are often remixed to prolong the musical breaks. The musical selection for b-boying is not restricted to hip-hop music, as long as the tempo and beat pattern conditions are met.
   
HipHop Dans Videosu

Hip-Hop Dance Video
Hip hop, Afrika ve Latin Amerika kökenli Amerikalı gençler arasında yaygın bir yaşam biçimi, alt kültür ve popüler kültürdür.DJ Kool Herc, Grandmaster Flash & the Furious Five, ve Afrika Bambaattaa'nın çalışmalarıyla başladığı söylenir.
Kavram genellikle bu yaşam biçiminin aynı adla anılan müzik tarzını akla getirir. 70'li yılların sonlarında ABD - New York'un Bronx ve Brooklyn semtlerinde doğmuştur.

   
Klasik Bale Kursu Klasik Bale Dance Video
Bale, belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Bale dansı, mimik, müzik, duygu ve dekor sanatlarının ileri standartda birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında İtalyanca "dans" anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir. Bale uzun yıllar süren bir eğitimle öğrenilir, çoğunlukla müzikli yapılır. Erkek dansçılara "balet", kadın dansçılara "balerin" denir. Balede tayt, mayo ve "tütü" denilen özel etek ve bunun gibi giysiler kullanılır.
   
Klasik Bale Kursu Jazz Dance Video
Jazz Dans, Broadway Show ve sinemalarında kullanılmaktadır. Baleye kıyasla, Jazz Dans çok daha güncel ve modern bir dans türüdür. Amerika´da Birinci Dünya Savaşı´nın sonunda halkın savaş bunalımını ve sıkıntısını üzerinden atmak istediği bir dönem başlamıştı. Özellikle "kayıp jenerasyon" olarak adlandırılan gençler sosyal hayatlarında yeni bir arayış içine girdiler.Bu dansta eskiye göre sık sık partner değiştirmeyi normal karşılayan, daha yakın ve daha gayri resmiydi ve sadece bir tek müzik tarzı bu dansa uygundur
 
 

© Danstüdyo All Rights Reserved 2010