Pilates Dersi

Puan:
Pilates ile Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek ve 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız.
MatWork Minder üzerinde, top, Pilates çemberi, Lastik bant, Köpük silindir gibi matwork ekipmanları kullanılarak ve genellikle grup halinde yapılan pilates dersidir.
MatWork Pilates, Aletli pilatesten Sanılanın aksine daha zorlayıcıdır.
Vücut çok iyi sabitlenmelidir; en dipteki, günlük hayatta çok kullanmadığımız, küçük kas grupları üzerinde yüksek hakimiyet ve kontrol gerektirir.
Temelde, dünyada yapılan tüm pilates egzersizlerinin prensipleri aynıdır. Kullanılan ekipmanlar ve aletler, insan vücudunun yer çekimine karşı olan direncini, azalmasını ya da artmasını etkiler.
Mat Pilates ve Aletli Pilates’in en büyük farkı, Aletli pilates tedavi amaçlı uygulanmaktadır, mat pilates vücut sağlığı için yapılmaktadır.
Pilates, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir.
Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirme, esnetme ve özellikle içsel karın kaslarını kuvvetlendirme esasına dayanan bir sistemdir.

Pilates'in Faydaları:
 • Pilates, günlük hayatta kullanmadığınız güçsüz kasları da çalıştırarak bu kasları da kullanmanızı sağlayarak omurganızı güçlendirir.
 • Duruş bozukluklarını düzeltir ve dik durmanızı sağlar. Bu da çoğu zaman, masa başında yoğun çalışan kişilerin duruş bozukluklarından dolayı meydana gelen ağrılarını ortadan kaldırır.
 • Pilates kas yapısının bir bütün haline getirilmesini sağlar.
 • Pilates sakatlanmaları zorlaştırır, dayanıklılığı artırır .
 • Kan basıncı düzene girer.
 • Pilates, vücudun merkezini güçlendirip, denge ve koordinasyonu artırarak stresi azaltmaktadır.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Bel ve boyun fıtığı, disk kayması, osteoporoz (kemik erimesi) riskini azaltır.
 • Kaslarınızı daha uzun ve hatlı hale getirerek daha fit bir görünüm kazanmanızı sağlar.
 • Vücudunuz serotonin ve edorfin pompalar. ( Mutluluk, Canlılık ve Zindelik Hormonu)
 • Melatonin hormonunun salınımını düzene sokar. ( Kansere akrşı korur, iyi uyku uyumayı sağlar ve yaşlanmayı geciktirir )
Pilates Joseph Plates’in “kontroloji” adını verdiği metodu, zihin ve beden bütünlüğü öngören denge nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir.

+ Yazının Devamını Göster

Pilates
Haftada 2 Gün
Salı 18:30 - 19:30
Perşembe 18:30 - 19:30
Seanslar 10 Kişilik Kontenjan ile sınırlıdır.

Aylık Sadece 200 TLİnternet sitemiz üzerinden yapacağınız ÖN KAYIT tamamen ÜCRETSİZDİR.
Ön kayıt için sizden daha sonra hiçbir ödeme talep edilmez.
Program ödemeleri stüdyomuza geldiğinizde ders başlangıcında nakit ve tam olarak yapılmaktadır.
Grup programları için 1 deneme dersi ücretlidir, programa dışarıdan izleyici kabul edilmemektedir.
Özel ders talepleriniz için stüdyo yetkililerimizle iletişime geçiniz.

Hemen Ara

Pilates vücudu form'a sokar,sıkılaştırır derslere devam edildiği ve aksatılmadığı taktirde vücudunuzda gözle görülür biçimde değişiklikler olur.( kilo verebilirsiniz ) Pilates yapmak kaslarınızı uzattığı için boyunuz daha uzun görünür.

Gündelik yaşantınızı etkileyecek bir operasyon geçirdiyseniz mat pilates yerine aletli pilates yapmalısınız, Pilates egzersizleri sizin vücudunuza uygun setler yazılarak uygulanmakta, vücudunuzda pilatin, nefes darlığı vb. gibi tıbbi sorunlarınız varsa öncelikle dokturunuza danışmalısınız.

Standart grup programlarımıza sadece baynları derse alıyoruz, dışarıdan dersi izlemek yasak ve misafir kabul edilmemektedir. Pilates Derslerine katılırken rahat hareket edebileceğiniz bir body yada t-shirt, vücudunuzu saran bir tayt yada eşofman altı, çıplak ayak yada çorap ile katılabilirsiniz, yanınızda gelirken yedek t-shirt ve havlu getirmenizi tavsiye ederiz.

Toplam 82 Yorum - Puan: 5.0 (163 Kullanıcı Değerlendirmesi)

 1. Ayça GENÇ :

  pilateste ikinci dersi yeni bitirdim, ilk güne göre daha iyiydi ama birçok hareketi tam yapamadım ama yavaş yavaş alışacağım büyük ihtimalle.. kendimi iyi hissetmeye başladım bile...

 1. Pınar EMİRLER :

  Fazla terletmeden bütün vücudu çalıştıran başka birşey yoktur herhalde, uzun kasları çalıştırarak irileşmeden sıkılaştırdığı doğrudur. gerçekten harika bir teknik. diğer sporlar ile arasındaki farkı gördüm hatta bağımlısı oldum.

 1. Ceylin KANMAZ :

  çok güzel sıkılaşma sağlıyor,başladıktan bir hafta sonra arkadaşımla buluştum,seni incelmiş gördüm dedi,oysaki çok bi kilo da vermemiştim ama meğer sıkılaştırmış :)
  bazı hareketleri yapmak zor geliyo ilk etapta ama alıştıkça zamanla oluyor.tabi bu benim üçüncü haftam hala acemiyim aslında ama çok mutluyum iyi bir yer kontenjanda yer bulabilirseniz tavsiye ederim.

 1. Ezgi KARACAN :

  farkına bile varmadan esniyor ve daha dik durmaya başıyorsunuz. diliniz dışarı çıkmadan, ne olduğunu anlamadan sular seller gibi terliyorsunuz valla ben bu durumda bile hayatımdan oldukça memnunum :) :).

 1. İnan TÜRKSEV :

  ne var bunda zorlanacak lafını yutturan,olayı zor kılan hareketler değil,aksine hareket etmeden o 10-15 saniye gösterilen şekilde kalabilmek/o esnada nefes alıp vermek, gizem hocam emeklerine sağlık teşekkürler..

 1. Sinem ELMACI :

  hayatı boyunca sutopu, yüzme ve koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporları yapmış bir insanın bile bir saat içinde etkilenebileceği, yavaş ama kas anlamında güç gerektirecek hareketlerle yüksek tempoda koşmuşcasına terleme sağlayacak ve yoracak, ama egzersiz sonrası verdiği hisle vazgeçilmez hale gelen pilates sen nelere kaadirsin böyle geç kalmamak için koşarak gidiyorum resmen.. :)

 1. Sudem ÖZDEN :

  Pilates değil selülüt savar dersi sanki, hanımlara tavsiye yazın tayt ve pantalon ile dolaşmak istemiyorsanız bir an önce pilatese başlayın..

 1. Serpil Nur GÜRLER :

  Açıçası ilk geldiğimde bu kadar profesyonel olabileceğini düşünmüyordum birkaç dersten sonra iyice araştırdım ve gizem hocadan formasyon eğitimi alıp pilates stüdyosu açan bir kaç hoca keşifettim... Gizem hoca ve asistanları oldukça ilgili anatomi konusunda oldukça bilgililer.

 1. Ece ÖZKAN :

  boy uzattığına bizzat şahit olduğum spor, rivayet falan değildir. belli süre pilates yapanların boyu uzayabiliyor. özellikle de ayak hareketlerini yaptıktan sonra karşılaştırma yaparsanız farkı görebilirsiniz herşeyden önemlisi 2 haftada 2 beden incelmeme sebeptir.

 1. Duygu BAŞAR :

  alt karın kaslarını çalıştırarak güçlendirmek suretiyle yıllarca geçmeyen, tıbben ağrı kesici dışında bir tedavisi olmayan regl sancılarını yok eden egzersiz türü...


Yorum Yaz:
Yorum yazabilmeniz için daha önce danstudyo'dan eğitim almış olmanız gerekli.
Deneyimlerinizi herkese açık olarak paylaşmak için, kayıt numaranızı girerek yorum yazabilirsiniz.

Kayıt NumarasıAkşam Programı

Grup Programı


Ön kayıt tamamen ücretsizdir.

(*)Yıldızlı alanları eksiksiz doldurunuz.

İlginizi çekebilecek diğer dersler