Modern Dans Dersi

Puan:

Modern dans 20. yüzyılın başlarında balenin değişmez kurallarına karşı olarak gelişmiş olan bir dans türüdür.
ABD ve Almanya’da şekillenen bu kültür, hemen hemen her tür müziğe adapte edilebilirdir. Amaç kadın ve erkek vücudunun doğal hareketlerini yansıtmaktır.
Modern dans 19. yüzyıl balesinden birçok yönden farklıdır. Modern dansta bedenin hareketleri akıcıdır. YerçeKimi kuralını kabul eden modern dansçı somut yerle ilişkili hareketlerde bulunur. Buna karşın bale dansçısı yeri terk etmek sanki havalanmak ister.
Modern dansın işlediği temalar da 19. yüzyılın romantik lirik ve peri masalı içerikli balesinden farklı; gerçekçi ciddi çoğu zaman da coşkulu ve duygusaldır.

Modern dans balenin klasik beş pozisyonunu ve zıplama dönüş vuruş kayış gibi hareketlerini daha da geliştirdi. Modern dansçılar beden hareketlerini sınırlamayan rahat giysiler kullanırlar.
Klasik bale müziği yerine senfonik yapıtlardan yararlanma cesaretini gösteren modern dansçı müziğe yaklaşımında gerçekten yaratıcıdır.

Modern Dans, bir şeyleri kalıplar içinde görmek yerine, bu kalıpları kırarak, yaratıcılığı ön plana çıkaran ve sanatçının kendinden bir şeyler katabileceği kompozisyonları, ritmik/yaratıcı yapısıyla müzik ve dans tutkusunu içinde barındıran Modern dans,Danstüdyo Levent Şubesinde Modern dans kursları ile buluşuyor..
+ Yazının Devamını Göster

Modern Dans
Haftasonu Programı
Cumartesi 17:00 - 19:00

Aylık Sadece 200 TL


i̇nternet sitemiz üzerinden yapacağınız ön kayıt tamamen ücretsi̇zdi̇r.
Ön kayıt için sizden daha sonra hiçbir ödeme talep edilmez.
Program ödemeleri stüdyomuza geldiğinizde ders başlangıcında nakit ve tam olarak yapılmaktadır.
Grup programları için 1 deneme dersi ücretlidir, programa dışarıdan izleyici kabul edilmemektedir.
Özel ders talepleriniz için stüdyo yetkililerimizle iletişime geçiniz.

Hemen Ara

Modern danslar diye bir kavram yoktur, danslar evrenseldir. Modern Dans tamamen kendine özgü bir dans biçimidir, Ülkemizde çağdaş dans olarak da bilinir. Stüdyomuza gelen aramalardan %10luk kısmı hangi dansların modernini öğretiyorsunuz olduğu için açıklama getirmekte yarar gördük.

Modern dans a başlamanız için temelde hiçbir dansı bilmenize gerek yok.

İstediğiniz her an derslere başlayabilirsiniz, her ders farklı bir koreografi yapıldığından ders kaçırmaz veya eksik ders almış olmazsınız.

Modern Dans Kursu


Gündüz Progamı

Grup Programı


Ön kayıt tamamen ücretsizdir.

(*)Yıldızlı alanları eksiksiz doldurunuz.

İlginizi çekebilecek diğer dersler